12 LÉPÉS A SIKER FELÉ VEZETŐ ÚTON

(avagy ezt tanultam Brian Tracytól a célok megvalósításáról)

 

A következő néhány mondatban szeretném veled megosztani azt az élményt, amit  Brian Tracy  egyik előadása okozott számomra. Remélem, hogy lesz még részem hasonlóban és neked is azt kívánom, hogy élőben tudj tanulni a „mestertől”. Ennek az élménynek egy részét most fogadd el tőlem és okosodjunk együtt!

A következő írás egy sorozat első része. A sorozat a céljaid megvalósításában segít 12 lépésben, amelyek a következők:

 

  1. lépés: Égető vágy

 

 

Az égető vágy ahhoz szükséges, hogy az eléd kerülő akadályokon átjuss. A cél elérése sohasem a siker idején dől el, hanem akkor, amikor éppen kudarcot vallasz. A siker üzemanyagot kell, hogy biztosítson számodra a nehéz időkre. Minél égetőbb benned a vágy, annál könnyebben tudsz talpra állni és tovább menni az utadon. Az égető vágy a tiéd és nem másé. Nem lehet olyan célod, amit nem magadért teszel, hanem valamiféle megfelelési kényszerből. Az égető vágy mindig személyes. A másik ismérve, pedig, hogy őszinte. Tényleg akarod és fontos neked. Nem csak úgy valami divatnak hódolva teszed.

 

  1. lépés: Hit

 

Hinned kell abban, hogy megvalósítható a célod, vagyis hihető legyen az. A célod és a valóságod között ne legyen akkora a távolság, hogy a tudatod azt ne tudja befogadni. Akkora legyen, amivel a tudatod képes megbirkózni. Amit a tudat nem tud befogadni, azt akadályozza abban, hogy tovább jusson a tudatalattidba.

 

Az igazi nagy cél kitűzése előtt érdemes egy kisebb „próba célt” kitűznöd, amit sokkal könnyebben el tudsz érni. Egy kis célt követhet egy nagyobb, aztán egy még nagyobb.

 

A célod megvalósításának a valószínűsége legyen 50%. Ez a megfelelő arány, ahhoz, hogy hinni tudj benne és a legtöbbet tudd kihozni magadból. Ahhoz, hogy egy cél felszabadítsa a benned rejlő motivációs képességet mindenképpen hinned kell annak megvalósulásában.

 

  1. lépés: Írásbeli szerződéskötés magaddal

 

Az emberek 3%-a írja csak le a céljait. Tartozz ehhez a csoporthoz! Ha leírod a céljaidat, akkor azok már konkréttá válnak és nem csak egy zavaros ábrándozás lesz.  Az igazi elkötelezettség az, ha leírod!

Milyen legyen a célod, amit belefoglalsz a szerződésedbe? Legyen világos, pontos és részletgazdag.

 

Mennyi pénzt akarsz keresni? Mennyi időt akarsz felszabadítani? Mennyi ügyfelet akarsz szerezni? STB…

A leírás legyen színes és érzelemdós. Olyan szavakat használj, aminek nagy az érzelmi töltete számodra. Akkor fog a tudatalattid igazán segítségedre lenni, ha ezekkel az érzelmi töltettel bíró szavak becsalogatják oda az információt.

 

A további lépéseket is felsoroltam, de ezekről bővebben egy következő blog bejegyzés során írok neked bővebben.

 

  1. lépés: Miért akard a célt elérni?
  2. lépés: A jelenlegi helyzeted elemzése
  3. lépés: Rendelj a célod mellé határidőket
  4. lépés: A lehetséges felmerülő akadályaid azonosítása
  5. lépés: Állapítsd meg, hogy milyen tudásra van szükséged
  6. lépés: Ki a kuncsaftod?
  7. lépés: Készíts tervet és mindig tervezz újra
  8. lépés: Megjelenítés (Vizualizáció)
  9. lépés: Támogasd a tervedet

 

Az ÖNISMERET irányába első lépésként ajándékba küldök neked egy személyiség tesztet. Töltsd ki és küldöm számodra, hogy melyik típusba tartozol!

 
 

Bátor életet kívánok!
Posta János tréner, coach, üzleti coach Debrecen

Legfrissebb bejegyzések

Asszertivitás

Asszertivitás

AZ ASSZERTÍV KOMMUNIKÁCIÓAz asszertivitásról általában a következőket szokták írni: Az asszertivitás, vagy asszertív kommunikáció egy olyan tanulható készség,  amikor valaki magabiztosan tud megnyilvánulni érzelmileg nehéz szituációban is, anélkül, hogy passzív vagy...

A BURNOUT megelőzése 12 lépésben 5.-6. lépés

A BURNOUT megelőzése 12 lépésben 5.-6. lépés

  A BURNOUT megelőzése 12 lépésben 5.- 6. lépés: Az önbizonyosság, a tartós elégedettség Az önbizonyosság Ebből a fejezetből a perfekcionizmusról, a delegálásrólés a pénz szerepéről szeretnék néhány gondolatot megosztani. A perfekcionizmus: Jelentése: tökéletességre...

A BURNOUT megelőzése 12 lépésben 4. lépés

A BURNOUT megelőzése 12 lépésben 4. lépés

  A BURNOUT megelőzése 12 lépésben   4. lépés: Az időtől való függetlenség     Az időtől való függetlenség hiánya: Talán ez a legegyértelműbb kiégési ok mind közül, amelyet érintenünk kell a burnout megelőzése kapcsán . Teljesen mindegy, hogy ez egy belső...

 

A BURNOUT megelőzése

12 lépésben

5.- 6. lépés: Az önbizonyosság, a tartós elégedettség

Az önbizonyosság

Ebből a fejezetből a perfekcionizmusról, a delegálásrólés a pénz szerepéről szeretnék néhány gondolatot megosztani.

A perfekcionizmus:

Jelentése: tökéletességre való törekvés, törekedés, maximalizmus. Olyan emberekre mondják, akik rendkívül nagy figyelmet fordítanak a részletekre, és arra törekszenek, hogy minden tekintetben tökéletes legyen, amit csinálnak. Ezek az emberek magas színvonalon dolgoznak, azonban a túlzott tökéletességre való törekvés hátráltathatja az előrehaladást

A perfekcionizmus szó hallatán sokan arra gondolnak, hogy ezzel a tulajdonsággal rendelkező ember, minden részletre kiterjedően túl aprólékos és a tökéletes munkát végeznek.

Azonban tudni kell róluk, hogy  túl kevés feladatot tudnak megvalósítani, mert nem tudják tökéletesen végrehajtani, így általában lezárni sem képesek őket. A burnout kapcsán ez egy fontos momentum.

Gondoljunk csak bele, hogy ha olyan helyzetben vagyunk, hogy egyszerre sok nyitott feladat áll előttünk és ezeknek a száma nem csökken, hanem csak nő, az mennyire nyugtalanná tesz minket.

Delegálás:

A delegálás nem más, mint személyes feladatunk, felelősségünk átruházása a közös munka javítása érdekében. Sok emberben azonban gátlás mutatkozik, hiszen úgy gondolja, hogy más nem rendelkezik olyan képességekkel, hogy megcsinálja a feladatot, vagy úgy gondolja, hogy a másik is el tudja ugyanazt a feladatot  végezni, hasonló vagy akár jobb minőségben, akkor rájöhet a szervezet, hogy ő nélkülözhető, pótolható.

Azonban, ha ez megfelelő kommunikációval társul, egy jó vezető megmutathatja, hogy milyen mélyen bízik munkatársaiban.

A feletteseinek pedig megmutathatja milyen jó képességű kollégákat választott és nevelt ki.

A kiégés és a pénz kapcsolata:

Thomas M. H. Bergner könyvében a Burnout A kiégés megelőzése 12 lépésben,  néhány fontos szabályt tisztáz , mint például határozzunk meg egy maximálisan elkölthető havi összeget vagy minden kiadás előtt tegyük fel a kérdést, hogy tényleg szükség van-e rá?  Ez a gondolkodásmód nem más, mint hogy különbséget tudunk tenni a szükségletek és az igények között. A szükséglet olyan pénzköltés, mely nem vagy nem teljesen kiiktatható. Például enni feltétlenül szükséges. Maximum a homár helyett a zsíros kenyeret választjuk, de teljesen nem lehet ezt a költséget lenullázni. Az igény pedig a hétvégi futball meccs.  Ha kimarad akkor az életünk még teljesen egész, nem jár olyan veszteséggel, ami problémát okoz.

Másik fontos kiégést csökkentő pénzügyi lépés : Ha hosszú távú anyagi elkötelezettséget vállal, kössön hozzá hosszú távú hitelbiztosítást is. Gondoljunk bele, hogy egy harminc évre felvett lakáshitel esetén mekkora problémát okozhat, ha valaki egy baleset miatt elveszíti a pénztermelő képességét. Egy életbiztosítás lehetőséget biztosít ennek a rossz lehetőségnek a nyomasztó érzésétől megszabadulni.

A tartós elégedettség

Akkor lehetünk tartósan elégedettek, ha saját utunkat járjuk, azonban, ha ez az érzés hiányzik, meg kell vizsgálnunk az okait. Alapvetően akkor vagyunk elégedettek, ha döntéseket hozunk és azok mellett ki is tartunk, így lesz az elégedettség saját hatékonyságunk következménye. Érdemes ellentétesen is megközelíteni a fogalmat, ezáltal talán könnyebb megérteni is, tehát akkor vagyunk elégedetlenek, ha nem kapjuk meg azt, amit szeretnénk, tehát az igényről, a kívánságról, a hiányról vagy vágyakozásról szól az elégedetlenség.

Elérhetőség

Kérem, vegye fel velem a kapcsolatot, 24 órán belül válaszolok az e-mailekre

Debrecen

+36 30 742 1432