A BURNOUT megelőzése

12 lépésben

7. lépés: tartós elégedettség

Mit is jelent az, hogy tartós elégedettség a burnout megelőzésében?

A tartós elégedettség az élet különböző területein való hosszú távú megelégedettséget jelenti. Például a munkánkban örömet találunk, jól érezzük magunkat a kollégáinkkal és nincs bennünk félelmeérzet, hogy ha valamit nem tudunk. Bátran kérünk segítséget a nálunk tapasztaltabb emberektől. Nem aggódunk, hogy kicsúszunk a határidőből és attól sem, hogy esetleg kirúgnak az állásunkból.

A tartós elégedettség, az nem csupán pillanatnyi öröm, hanem egy stabil, kiegyensúlyozott állapot, ahol az ember hosszabb ideig elégedett az élete különböző aspektusaival, mint az előbb említett munka , vagy a magánélet.

Miért fontos work-life balance a kiégés kapcsán?

A munka és a magánélet területén tapasztalható tartós elégedettség eléréséhez fontos azok egyensúlya is. A munka-magánélet egyensúlya (work-life balance) azt jelenti, hogy az ember megfelelően tudja összehangolni a munkát és a személyes életet. Fontos, hogy mindkét területen elégedett legyen, és ne érezze túlterheltnek magát. Az egyensúly fenntartása hozzájárul a hosszú távú boldogsághoz és egészséghez.

Kongruencia

Megjegyezném, hogy fontos, az is  hogy az ember kongruens legyen önmagával vagyis összhangban van önmagával. A kongruencia arra az állapotra utal, amikor őszinték vagyunk, feladva minden szerepet és megtévesztő külszínt. A céljaival is összhangban kell lennie, ha egyáltalán van konkrét meghatározott cél. .

Képes kell, hogy legyen kezelni a stresszt és a kihívásokat. A tartós elégedettség elérése érdekében fontos az öngondoskodás, a pozitív kapcsolatok ápolása, és hogy az ember megtalálja a tevékenységeiben a számára fontos értékeket, ami által úgy érezheti, hogy amit csinál az társadalmilag hasznos és jó.

 

 

Az ÖNISMERET irányába első lépésként ajándékba küldök neked egy személyiség tesztet.

Töltsd ki és küldöm számodra, hogy melyik típusba tartozol!

Posta János Tréner és Coach

BÁTOR ÉLETET!

Legfrissebb bejegyzések

A BURNOUT megelőzése 12 lépésben 12. lépés: célmegközelítés

A BURNOUT megelőzése 12 lépésben 12. lépés: célmegközelítés

A BURNOUT megelőzése 12 lépésben 12. lépés: célmegközelítés   A Célmegközelítés (Goal-Oriented Approach) a burnout kezelésében egy fontos módszer. Nézzük, hogy Erich Froom mit is ír a célmegközelítésről: „Olyasmire tanítottak bennünket, amit inkább betegségnek...

A hit ereje

A hit ereje

A hit ereje Mekkora a hit ereje? A lenti történet jutott eszembe mint példa azzal, kapcsolatban, amit Brian Tracy-től  is tanulhattam egyik hanganyagából. A lentiek megírására az inspirált, hogy egy szülői értekezleten ültem, ahol a tanárok azt taglalták, hogy a...

A BURNOUT megelőzése 12 lépésben 11. lépés SZEREPBIZTONSÁG

A BURNOUT megelőzése 12 lépésben 11. lépés SZEREPBIZTONSÁG

A BURNOUT megelőzése 12 lépésben 11. lépés: Szerepbiztonság   Mikor beszélünk a burnout kapcsán szerepbiztonságról? A szerepbiztonság azt jelenti, hogy az egyén egyértelműen tisztában van a munkájával kapcsolatos elvárásokkal, feladatokkal és a szerepével a...