GAZDAGÍTÓ SZOKÁSOK
Ha az ember szeretne egy bizonyos csoporthoz tartozni, akkor érdemes tanulmányozni, hogy akik már odatartoznak azokban mi a közös. Ha megismerjük a szokásaikat és mi is azokat követjük, bizonyára közelebb kerülünk az áhított állapothoz, mintha áthágnánk azokat a szabályokat, amit ők követnek. Ha gazdag akarsz lenni, akkor figyeld a gazdagokat! Mindenesetre én találtam néhányat a gazdagító szokások közül, amit ajánlok figyelmedbe tanulmányozás céljából:
-
Az időd drága. Arra használd, hogy fejlődj! Tanulj! Ne a pénzeden spórolj, hanem az időddel!
-
A gazdagok nem költenek, arra, hogy még gazdagabbnak lássák őket. Nem költik a pénzeiket „kacatokra” fölösleges erőn felüli ház, autó stb.. A pénzüket befektetik és még több pénzt csinálnak. Vagy saját magukba fektetik, tanulnak, képzik magukat és erre nem sajnálják a pénzüket és így csinálnak még több pénzt.
-
Azon gondolkodj, hogy hogyan tudnál több eredményt elérni. Minél több embernek tudsz segíteni, annál értékesebb a munkád és annál többet ér. Minél több problémát oldasz meg minél kevesebb idő alatt annál többet ér a munkád.
-
A minél több tudás megszerzése legyen égető vágyad! A legjobb befektetés a magadba és a tudásodba való befektetés.
-
A gazdagok lehetőségeket találnak és nem kifogásokat.
-
A gazdagok nem félnek megmutatni magukat másoknak. Könnyen ismerkednek és így egyre értékesebb kapcsolati hálót építenek ki.
-
A gazdagok máshogyan oldják meg a problémájukat mint a többiek. A fő kérdése: Mit csinálhatok jobban és mit tanulhatok ebből a problémából, hogy legközelebb ne okozzon számomra akadályt?
-
A gazdagok pozitív és sikeres emberekkel veszik körbe magukat. A hozzád legközelebb álló néhány ember átlaga vagy minden tekintetben.
-
A gazdagok folyamatosan kapcsolatokat építenek.
-
A gazdagok a vagyonukkal vannak elfoglalva és nem az óránkénti bérükkel. Nem herdálják el a pénzüket, hanem amennyi van azzal észszerűen gazdálkodnak és befektetnek belőle. A jelenben élnek.
Ezek a gazdagító szokások megfontolandó iránymutatások a sikeresebb pénzügyi döntéseinkhez.
A fenti gombra kattintva, bővebb információt kapsz a pénzügyi tudatosság mentorprogramomról.
BÁTOR ÉLETET!
Legfrissebb bejegyzések
A BURNOUT megelőzése 12 lépésben (1 lépés: A valóság elfogadása)
A BURNOUT megelőzése 12 lépésben 1 lépés: A valóság elfogadása Ahogy azt az előző bejegyzésemben is leírtam a BURNOUT megelőzésének 12 lépése van Thomas M. H. Bergner gondolatmenete alapján (Ezt itt találod). Az első lépés a valóság elfogadása. De...
A BURNOUT megelőzése 12 lépésben
A BURNOUT megelőzése 12 lépésben Thomas M. H. Bergner, Burnout, A kiégés megelőzése 12 lépésben címmel megjelent könyve alapján szeretném bemutatni számodra, hogy a kiégés kapcsán mit tehetsz. A lépések felsorolását követően, minden egyes lépést egy-egy...
A BURNOUT tüneteinek 4 csoportja
A burnout tüneteinek 4 csoportja A burnout tüneteket 4 csoportra oszthatjuk. Ezek a következők: a kiégés érzelmi, szociális, szellemi és a testi tünetei A burnout legjellemzőbb érzelmi tünetei a lelkesedés elvesztése, a sértődékenység, ingerlékenység,...
Elérhetőség
Kérem, vegye fel velem a kapcsolatot, 24 órán belül válaszolok az e-mailekre
Debrecen
+36 30 742 1432