Mi az a mimika?

A Kommunikációnk leginkább egy  jéghegyhez hasonlítható. A jéghegy kisebbik része mindenki számára látható. A jelentős része csak annak, aki olvasni tud a nonverbális jelek között és jól kérdez ahhoz, hogy a verbális információk is tisztán láthatóvá váljanak.

Azzal kapcsolatban, hogy a kommunikáció milyen arányban épül fel verbális és nonverbális elemekből, eltérő vélemények vannak, de ezek az eltérések nem jelentősek.

„Albert Mehrabiant-nak, a University of California Los Angeles (UCLA) professzorának elmélete szerint amikor üzenetet közvetítünk mások felé, akkor az üzenet 55 százalékát a testbeszéd teszi ki, 38 százalékát a hangtónus és csupán 7 százalékát a kimondott szó.

 

Kommunikációs tréningjeimen én a következő arányokat szoktam mondani:

De nézzük meg, hogy az egyes kommunikációs elemek miből épülnek föl!

A nonverbális kommunikációnak több fajtáját különböztetjük meg.   Ezek nagyrészt ösztönösek  és nem tudjuk őket befolyásolni. De vannak tanult,  otthonról hozott elemek, amelyeket már akár tudatosan is használunk.

 

A legerősebben ható kommunikációs elem a testbeszéd:

 

A mimika az arcunk kommunikációja. Az arc nagyszámú finom kis izmok sokaságából áll. Az arcunkra van írva, hogy mit érzünk, mit gondolunk. Szinte irányíthatatlan tudatosan, hogy mit mutassunk magunkról.

7 érzelmet fejezünk ki testünk ezen kis területén. Öröm, meglepődés, félelem, szorongás, szomorúság, harag, undor és az érdeklődés. Ezek ösztönös visszajelzések a világ felé. De tudatosan éreztetni tudjuk a hatalmunkat, dirigálhatunk, sürgethetünk stb…

Mivel nem tudjuk palástolni az arcunkra ülő érzelmeinket, 2 lehetőségünk van eltitkolni, hogy mit gondolunk. Vagy fejlesztjük az önuralmunkat, hogy gyorsan feldolgozzunk  és lezárjunk érzelmeket, vagy egy tanult mimikai elemmel elfedjük a titkolandó érzelmet. Pl.: ha zavarban vagyunk mosolyogni kezdünk, hogy a plusz mimikai elem összezavarja a megfigyelőt.

Röviden ennyi betekintést kívántam adni számodra a mimikáról.

A következő blog bejegyzésben a gesztusokról és az öltözködésről fogok írni.

Várlak szeretettel az oldalamon!

Amennyiben megrekedtél és már unod az egy helyben toporgást, arra biztatlak, hogy próbáld ki, hogy a te életedhez mivel járulhatok hozzá!

Bátor Életet!

Legfrissebb bejegyzések

A BURNOUT megelőzése 12 lépésben

A BURNOUT megelőzése 12 lépésben

  A BURNOUT megelőzése 12 lépésben   Thomas M. H. Bergner,  Burnout, A kiégés megelőzése 12 lépésben címmel megjelent könyve alapján szeretném bemutatni számodra, hogy a kiégés kapcsán mit tehetsz. A lépések felsorolását követően, minden egyes lépést egy-egy...

A BURNOUT tüneteinek 4 csoportja

A BURNOUT tüneteinek 4 csoportja

    A burnout tüneteinek 4 csoportja   A burnout tüneteket 4 csoportra oszthatjuk. Ezek a következők: a kiégés érzelmi,  szociális, szellemi és a testi tünetei A burnout legjellemzőbb érzelmi tünetei a lelkesedés elvesztése, a sértődékenység, ingerlékenység,...

Elérhetőség

Kérem, vegye fel velem a kapcsolatot, 24 órán belül válaszolok az e-mailekre

Debrecen

+36 30 742 1432